İslâm Tarihinde Asr-ı Saadet (Kutulu Set)

Asr-ı Saadet, “İnsanların en bahtiyar olduğu çağ” manasına gelir.Zaman olarak da, âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz’in (s.a.v.) yaşadığı devri ifade eder. İslâmiyet’in tebliğ edilip emir ve hükümlerinin tam anlamıyla uygulandığı Hulefâ-yı Râşidîn (Dört Büyük Halife) devri de bu zaman dilimi içinde yer alır.

İSLÂM TARİHİNDE ASR-I SAADET

Asr-ı Saadet, “İnsanların en bahtiyar olduğu çağ” manasına gelir. Zaman olarak da, âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz’in (s.a.v.) yaşadığı devri ifade eder. İslâmiyet’in tebliğ edilip emir ve hükümlerinin tam anlamıyla uygulandığı Hulefâ-yı Râşidîn (Dört Büyük Halife) devri de bu zaman dilimi içinde yer alır. Meşhur olmamakla beraber “Vakt-i Saadet” ve “Zaman-ı Saadet” tabirleri de aynı manada kullanılır.

Ahmed Cevdet Paşa’nın Kısas-ı Enbiya ve Tevârîh-i Hulefâ isimli eseri, İslâm tarihinin önde gelen kaynaklarından biridir. Çamlıca Basım Yayın olarak bu eserden kısaltarak ve sadeleştirerek neşrettiğimiz Peygamber Efendimiz ve Peygamberler, Peygamber Efendimiz’in (s.a.v.) Hayatı ile Dört Büyük Halife Devri isimli eserleri bu set vesilesiyle bir araya getirdik. Her Müslüman’ın mutlaka okuması icap eden İslâm Tarihinde Asr-ı Saadet’i kıymetli okurlarımıza takdim ediyoruz…

Stok Kodu: 27101 09 0023-1
Kategori:,
ISBN

978-605-2301-91-3

Yazar

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış.

“İslâm Tarihinde Asr-ı Saadet (Kutulu Set)” için İlk Yorum Yazan Siz Olun!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da ilgini çekebilir