Dört Büyük Halife Devri

Dört büyük halifenin birincisi ve ümmet-i Muhammed’in en üstünü Hazret-i Ebûbekir (r.a.)’dir. Hazret-i Ebûbekir’den (r.a.) sonra insanların en üstünü Ömer bin Hattâb’dır. Üçüncü hak halife Hazret-i Osman’dır (r.a.). Hazret-i Osmân’dan (r.a.) sonra insanların üstünü ve dördüncü halife Hazret-i Ali’dir (r.a.). Resûlullâh Efendimiz (Sallâllahü Aleyhi ve Sellem) “Dört zâtın sevgisi bir münâfığın kalbinde toplanmaz. Bu dört zâtı ancak mü’minler sever: Onlar: Ebûbekir, Ömer, Osmân ve Ali’dir.” buyurmuşlardır.

Kitabı İnceleyin

DÖRT BÜYÜK HALİFE DEVRİ (RADIYALLAHU ANHÜM)

Dört büyük halifenin birincisi ve ümmet-i Muhammed’in en üstünü Hazret-i Ebûbekir (r.a.)’dir. Ebûbekir, seher vakti teheccüd kılanların babası demektir.

Hazret-i Ebûbekir’den (r.a.) sonra insanların en üstünü Ömer bin Hattâb’dır. Hazret-i Ebûbekir’den sonra hak halifedir. Lakabı hak ile bâtılı ayıran manasında “Fârûk” olmuştur.

Üçüncü hak halife Hazret-i Osman’dır (r.a.). Peygamber Efendimiz’in (Sallâllahü Aleyhi ve Sellem) iki defa damadı olmuştur. Onun İçin lâkabı “Zinnûreyn” (iki nur sâhibi) idi.

Hazret-i Osmân’dan (r.a.) sonra insanların üstünü ve dördüncü halife Hazret-i Ali’dir (r.a.).

Resûlullâh Efendimiz (Sallâllahü Aleyhi ve Sellem) “Dört zâtın sevgisi bir münâfığın kalbinde toplanmaz. Bu dört zâtı ancak mü’minler sever: Onlar: Ebûbekir, Ömer, Osmân ve Ali’dir.” buyurmuşlardır.

Stok Kodu: 27101 01 0287
Kategori:,
ISBN

27101 01 0287

Yazar

İncele

https://www.camlicakitap.com/Data/EditorFiles/PDF/9786059964845-dort-buyuk-halife-devri-karton-kapak.pdf

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış.

“Dört Büyük Halife Devri” için İlk Yorum Yazan Siz Olun!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir