Mekke-i Mükerreme ve Medine-i Münevvere (Mübarek Mekanlar – Ziyaret Yerleri)

Kitabı İnceleyin

MEKKE-İ MÜKERREME VE MEDİNE-İ MÜNEVVERE

(MÜBAREK MEKÂNLAR – ZİYARET YERLERİ)

Mekke-i Mükerreme; Müslümanların kıblesi olan Kabe-i Muazzama’nın ve ibadetlere bire yüz bin sevap verildiği Mescid-i Haram’ın bulunduğu, Resulullah Efendimiz’in (s.a.v.) doğduğu, kendine peygamberlik verildiği, Kur’an-ı Kerim ayetlerinin birçoğunun nazil olduğu ve İslam’ın beş şartından biri olan Hac vazifesinin yerine getirildiği mübarek şehirdir.

Mekke-i Mükerreme ile birlikte iki Harem’den biri olan Medine-i Münevvere ise hicretten sonra Peygamber Efendimiz’in (s.a.v.) hicret vatanıdır. Başkaları yardım elini çekerken ona yardım elini uzatan şehir, İslâm devletinin ilk başşehridir. Efendimiz’in Dîn-i mübîn-i İslâm’ı tebliğ için yabancı ülkelere elçiler göndererek onları İslam’a davet ettiği şehirdir. Mekke-i Mükerreme’den sonra en mübarek şehir, Kur’ân-ı Kerîm’in yarıdan fazlasının indirildiği yerdir. Resûlullah Efendimiz (s.a.v.) “Hazret-i İbrahim Mekke’yi harem yaptığı gibi ben de Medine’yi harem kıldım” buyurmuşlardır.

Adem Fidan, tarafından hazırlanan Mekke-i Mükerreme ve Medîne-i Münevvere (Mübarek Mekanlar – Ziyaret Yerleri) isimli eserde, İslam’ın bu iki mukaddes şehirlerinde görülmesi gereken mübarek mekanlar ve ziyaret yerleri kısa metinler, fotoğraf, plan ve haritalar eşliğinde okuyucuya sunuluyor. Müslümanların çok büyük hürmet ve tazim gösterdiği bu mukaddes şehirleri imkân nispetinde ziyaret etmeli ve oraların manevi havasını hissetmeliyiz.

Stok Kodu: 27101 01 0091
Kategori:, ,
ISBN

27101 01 0091

Yazar

İncele

https://www.camlicakitap.com/Data/EditorFiles/PDF/9789944905770-Mekke-İ-Mukerreme-ve-Medine-İ-Munevvere.pdf

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış.

“Mekke-i Mükerreme ve Medine-i Münevvere (Mübarek Mekanlar – Ziyaret Yerleri)” için İlk Yorum Yazan Siz Olun!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir