Medeniyet Yadigarları

Medeniyet Yadigarları

 

Mekke, Medîne ve Tâif’deki mimari ve cemiyet hayatı, sadece Arabistan değil bütün İslâm coğrafyasındaki memleketlerin mimarisinin ve cemiyet hayatının bir hulasasıdır. Halkın kıyafetinden, yemeklerine ve hatta binalarına kadar; İstanbul’dan Hindistan’a her beldenin bir hususiyeti orada görülmektedir.

Medeniyet Yâdigârları adlı eserimizde sizlere bütün bunların son örneklerini müşahade imkânı sunuyoruz. Mekke, Medîne ve Tâif’e ait tamamı orijinal fotoğraflarla hazırlanmış bu eser, mukaddes beldelerde tarihi bir seyahat imkânı sunacaktır.

Mekke-i Mükerreme, Medîne-i Münevvere ve Taif’e ait eski mimariyi yansıtan (1967-1984 yılları arasında çekilmiş) bu fotoğraflar ile bugün izine bile rastlanmayan eski mimari eserler ve bunların cemiyet hayatındaki yeri ortaya konularak, eski ile yeni arasında tarihi bir bağ kurulmuş olacaktır.

Doğma büyüme Mekke-i Mükerremeli olan Anees Bashir Chaudhry (Enis Beşir Şuderi) son elli yılda çektiği fotoğraflarla Haremeyn’de meydana gelen mimari ve cemiyet hayatı gibi konulardaki değişimi gözler önüne seriyor. Geniş bir okuyucu kitlesine ve hususiyle de araştırmacıların alakasına sunulan bu albüm çalışması ehemmiyetine binaen sert kapak ve kaliteli bir kağıta basıldı.

 

Teknik Özellikleri:

Eser: Medeniyet Yâdigârları (Mekke-Medine-Tâif (1967-1984)

Yazar: Anees Bashir Chaudhry (Enis Beşir Şuderi) – Emira Bayraktar Chaudhry

Editör: İbrahim Coşkun

İngilizce Çeviri: Harun Tuncer

ISBN: 978-605-4421-95-4

Baskı Tarihi: 2011

Sayfa Sayısı: 192

Ebat: 23 x 32 cm

Cilt Tipi: Sert Kapak

Kağıt Bilgisi: Ivory (90 gr.)

Anahtar Kelimeler: Anees Bashir Chaudhry, Enis Beşir Şuderi, Mekke, Medine, Taif, Haremeyn

Kategori: Kitap » Tarih » İslam Tarihi » İslam Kültürü » Albüm » İnceleme Araştırma

Stok Kodu: 27101 01 0089
,

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış.

“Medeniyet Yadigarları” için İlk Yorum Yazan Siz Olun!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir