Murad Hüdavendigar

Murad Hüdavendigar (Çizgi Roman – Karton Kapak)

 

Çamlıca Basım Yayın’dan müthiş bir çizgi roman serisi. Hayali kahramanlar değil, tarihimize damga vuran gerçek kahramanların hikâyeleri. Osmanlı padişahlarının hayatları, savaşları ve zaferleri ilk kez bir çizgi roman serisiyle bir araya getirildi.

***

Üçüncü Osmanlı sultanı Sultan Birinci Murad Hüdavendigâr şehzadeliğinde iyi bir eğitim ve öğretim görüp, terbiye edilerek yetiştirilir. Murad Hüdavendigâr Osmanlı tahtına oturduktan sonra zaferden zafere koşmuş, Anadolu’da ve özellikle Avrupa kıtasında devletin hudutlarını çok genişletmiş, babasından aldığı beyliği büyük bir devlet haline getirmiştir. Anadolu ve Rumeli’de pek çok hayır müesseseleri ve dini, askeri ve idari teşkilatları kuran Sultan Murad Han tarihte kazandığı zaferlerle olduğu gibi yaptırdığı hayır eserleriyle de herkesin kalbinde taht kurmuştur.

***

Özcan F. Koçoğlu’nun sürükleyici anlatımı, Yüksel Akman’ın birebir çizimleriyle hayat bulan Osmanlı Sultanları Çizgi Roman Serisi -3: Murad Hüdavendigar isimli çizgi roman kitabı çocukların ve gençlerin dünyasına rehberlik ediyor. Orijinal çizimleri, zengin kompozisyonu, rengârenk ve göz alıcı tasarımıyla çocuklar ve gençler tarihi yaşayacak; kolay ve anlaşılır metinleri keyifle ve heyecanla okuyacak ve aynı zamanda gerçek bir tarih şuuru kazanacaklar.

 

Teknik Özellikleri:

Eser: Osmanlı Sultanları Çizgi Roman Serisi -3: Murad Hüdavendigar

Hazırlayan: Özcan F. Koçoğlu

Çizen: Yüksel Akman

Editörler: Osman Doğan – Selman Soydemir

ISBN: 978-605-5331-17-7

Baskı Tarihi: 2012

Sayfa Sayısı: 64

Ebat: 16 x 23 cm

Cilt Tipi: Karton Kapak

Kağıt Bilgisi: Kuşe Kağıt (135 gr.)

Anahtar Kelimeler: Murad Hüdavendigar, Bursa, Bilecik

Kategori: Kitap » Tarih » Türk Tarihi » Osmanlı Tarihi » Çizgi Roman » Çocuk Kitapları » İnceleme Araştırma

 

Stok Kodu: 27101 01 0098
Kategori:
ISBN

9786055331177

Yazar

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış.

“Murad Hüdavendigar” için İlk Yorum Yazan Siz Olun!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir