İkinci Murad Han

Kitabı İnceleyin

Osmanlı Sultanları Çizgi Roman Serisi -6-

İKİNCİ MURAD HAN

Çamlıca Basım Yayın’dan müthiş bir çizgi roman serisi. Hayali kahramanlar değil, tarihimize damga vuran gerçek kahramanların hikâyeleri. Osmanlı padişahlarının hayatları, savaşları ve zaferleri ilk kez bir çizgi roman serisiyle bir araya getirildi.

***

Altıncı Osmanlı sultanı olan Sultan İkinci Murad Han’ın çocukluğu Bursa, Amasya ve Edirne’de geçti. Ailesinin yanında ilk terbiye ve eğitimini tamamlayınca devrin âlimlerinden dersler aldı. Hükümdarlığında Osmanlı Devleti ne birçok zaferler kazandıran sultanın şehzade iken başlayan muharebe hayatı, vefatına kadar devam etti. Osmanlı ilim ve kültür hayatının yayılıp yükselmesinde çok büyük hizmeti geçen Sultan İkinci Murad Han Osmanlı coğrafyasının birçok noktasında kıymetli eserler inşa ettirdi.

***

Özcan F. Koçoğlu’nun sürükleyici anlatımı, Yüksel Akman’ın birebir çizimleriyle hayat bulan Osmanlı Sultanları Çizgi Roman Serisi -5: Çelebi Mehmed isimli çizgi roman kitabı çocukların ve gençlerin dünyasına rehberlik ediyor. Orijinal çizimleri, zengin kompozisyonu, rengârenk ve göz alıcı tasarımıyla çocuklar ve gençler tarihi yaşayacak; kolay ve anlaşılır metinleri keyifle ve heyecanla okuyacak ve aynı zamanda gerçek bir tarih şuuru kazanacaklar.

Stok Kodu: 27101 01 0074
Kategori:
ISBN

27101 01 0074

Yazar

İncele

https://www.camlicakitap.com/Data/EditorFiles/PDF/9786055331610-ikinci-murad-han-(k.kapak).pdf

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış.

“İkinci Murad Han” için İlk Yorum Yazan Siz Olun!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir