Boğaziçi’ne İki Köprü Sultan İkinci Abdülhamid Han’ın “Cisri-i Hamidi” Hamidiye Köprüleri Projesi

Kitabı İnceleyin

BOĞAZİÇİ’NE İKİ KÖPRÜ SULTAN İKİNCİ ABDÜLHAMİD HAN’IN “CİSR-İ HAMİDİ” HAMİDİYE KÖPRÜLERİ PROJESİ

Sultan İkinci Abdülhamîd Han, imar faaliyetlerine çok ehemmiyet vermiş bir Osmanlı sultanıdır. Onun bu tür faaliyetlerinden olan, fakat tahttan indirilmesiyle yarıda kalan projelerinden birisi de İstanbul Boğazı’na bir köprü ve bir tüp geçit yapılması projesidir. Bu projelerden Anadolu ve Rumeli yakasını birbirine bağlayacak olan köprünün çizimleri ve şekilleri hakkında Başbakanlık Osmanlı Arşivi’nde bulunan dosya okuyuculara sunuluyor.

Çamlıca Basım Yayın tarafından neşredilen Boğaziçi’ne İki Köprü Sultan İkinci Abdülhamid Han’ın “Cisr-i Hamidi” Hamidiye Köprüleri Projesi isimli çalışma arşiv vesikaları, fotoğraflar, planlar ve renkli görüntülerle zenginleştirildi. Sultan İkinci Abdülhamid Han’ın Boğaziçi’nde ulaşıma ne kadar ehemmiyet verdiğini gözler önüne seren bu eser, herkesin mutlaka okuması ve kütüphanesinde bulundurması gereken arşivlik bir çalışmadır.

 

Stok Kodu: 27101 01 0027
Kategori:,
ISBN

27101 01 0027

Yazar

İncele

https://www.camlicakitap.com/Data/EditorFiles/PDF/9789944905367-bogazicine-iki-kopru-hamidiye-kopruleri-projesi.pdf

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış.

“Boğaziçi’ne İki Köprü Sultan İkinci Abdülhamid Han’ın “Cisri-i Hamidi” Hamidiye Köprüleri Projesi” için İlk Yorum Yazan Siz Olun!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir