Yıldırım Bayezid

Kitabı İnceleyin

Osmanlı Sultanları Çizgi Roman Serisi -4-

YILDIRIM BAYEZİD

Çamlıca Basım Yayın’dan müthiş bir çizgi roman serisi. Hayali kahramanlar değil, tarihimize damga vuran gerçek kahramanların hikâyeleri. Osmanlı padişahlarının hayatları, savaşları ve zaferleri ilk kez bir çizgi roman serisiyle bir araya getirildi.

***

Dördüncü Osmanlı sultanı olan Yıldırım Bayezid Han şehzadeliğinde iyi bir eğitim gördü. Devrin en büyük âlimlerinden dersler aldı. Öğrenimi kendinden önceki padişahlardan fazladır. Zeki, faal, cesur ve zamanının hadiselerini iyi kavramış bir hükümdardı. Ömrünü cepheden cepheye koşmakla geçirmiş, İslamiyet’in Rumeli’de yerleşmesini sağlamıştır. Anadolu’da Türk Birliğini kurmaya çalıştı. İstanbul’u bir İslam şehri yapmak için dört defa kuşatmış fakat her seferinde bir mani çıkmıştır. 43 yıl yaşamış ve 14 yıl hükümdarlık yapmış olan Yıldırım Bayezid zamanında ilim müesseseleri, hayır kurumlan ve imar faaliyetleri büyük bir artış göstermiştir.

***

Özcan F. Koçoğlu’nun sürükleyici anlatımı, Yüksel Akman’ın birebir çizimleriyle hayat bulan Osmanlı Sultanları Çizgi Roman Serisi -4: Yıldırım Bayezid isimli çizgi roman kitabı çocukların ve gençlerin dünyasına rehberlik ediyor. Orijinal çizimleri, zengin kompozisyonu, rengârenk ve göz alıcı tasarımıyla çocuklar ve gençler tarihi yaşayacak; kolay ve anlaşılır metinleri keyifle ve heyecanla okuyacak ve aynı zamanda gerçek bir tarih şuuru kazanacaklar.

Stok Kodu: 27101 01 0218
Kategori:
ISBN

27101 01 0218

Yazar

İncele

https://www.camlicakitap.com/Data/EditorFiles/PDF/9786055331191-yildirim-bayezid-(k.kapak).pdf

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış.

“Yıldırım Bayezid” için İlk Yorum Yazan Siz Olun!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir