Çelebi Mehmed

Kitabı İnceleyin

Osmanlı Sultanları Çizgi Roman Serisi -5-

ÇELEBİ MEHMED

Çamlıca Basım Yayın’dan müthiş bir çizgi roman serisi. Hayali kahramanlar değil, tarihimize damga vuran gerçek kahramanların hikâyeleri. Osmanlı padişahlarının hayatları, savaşları ve zaferleri ilk kez bir çizgi roman serisiyle bir araya getirildi.

***

Beşinci Osmanlı sultanı olan Çelebi Mehmed Han öğrenimini Bursa Sarayında yapıp, zamanın meşhur âlim ve bilginlerinden dersler aldı. Yıldırım Bayezid’in vefatının ardından taht kavgasıyla sarsılan Osmanlı Devleti’ne yeniden hayat verdi. Anadolu’da irili ufaklı beylikleri bünyesine dahil ettikten sonra tekrar fetihten fetihe koştu. Bugün onun için Osmanlı’nın ikinci kurucusu denilmektedir. Sultan Çelebi Mehmed’in, Rumeli ve Anadolu’da yaptırdığı hayır eserleri yanında en önemli hizmetlerinden birisi de Mekke-i Mükerreme ve Medine-i Münevvere halkına her sene surre alayı adıyla para ve eşya yardımında bulunma âdetini başlatmasıdır.

***

Özcan F. Koçoğlu’nun sürükleyici anlatımı, Yüksel Akman’ın birebir çizimleriyle hayat bulan Osmanlı Sultanları Çizgi Roman Serisi -5: Çelebi Mehmed isimli çizgi roman kitabı çocukların ve gençlerin dünyasına rehberlik ediyor. Orijinal çizimleri, zengin kompozisyonu, rengârenk ve göz alıcı tasarımıyla çocuklar ve gençler tarihi yaşayacak; kolay ve anlaşılır metinleri keyifle ve heyecanla okuyacak ve aynı zamanda gerçek bir tarih şuuru kazanacaklar. 

Stok Kodu: 27101 01 0038
Kategori:
ISBN

27101 01 0038

Yazar

İncele

https://www.camlicakitap.com/Data/EditorFiles/PDF/9786055331405-celebi-mehmed-(k.kapak).pdf

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış.

“Çelebi Mehmed” için İlk Yorum Yazan Siz Olun!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir